Smaller Default Larger

X Jubileuszowe Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie - 2016 relacja

X Jubileuszowe Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie - relacja

 

 

Od 8 do 17 kwietnia 2016 r., trwały X Jubileuszowe Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie, które zainaugurował koncert jednej z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych polskich wokalistek Natalii Przybysz z zespołem. Artystka wykonała utwory, które znaleźć można na wszystkich, trzech płytach, które ma na swoim koncie. Jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Jak sama mówi - piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji.

 

 

Po koncercie w Klubie Festiwalowym odbyło się otwarcie wystawy okładek płytowych, doskonale już znanego w Mosinie historyka jazzu,  Jerzego Reicha. Pan Jerzy Reich wielokrotnie gościł już w Mosinie, przygotowując wystawy ze zbiorów swojej bogatej kolekcji płyt i pamiątek, które gromadzi od wielu lat. Tym razem była to wystawa okładek zagranicznych płyt polskich muzyków jazzowych.

W sobotę 9 kwietnia odbył się VII Wielkopolski Przegląd Kapel Gitarowych. Na mosińskiej scenie zaprezentowały się zespoły, które przeszły już wstępne eliminacje – Astrocyte, SZA!, Trajektoria, Eleanor Gray, Camping Hill, M.o.s.s.a.D oraz Nimfo. Jurorami w tegorocznym przeglądzie byli Krzysztof Toczko /pARTyzant/, Grzegorz Sterna /radio Elka/ oraz Jessica Karlińska /przedstawiciel The Karlin Studio/. Najważniejsze wyróżnienie i pierwsze miejsce otrzymał poznański zespół Eleanor Gray. Wyróżnieni również zostali muzycy z zespołu SZA!, również z Poznania. Jury przyznało również nagrody indywidualne. Najlepszymi gitarzystami VII WPKG zostali– Łukasz Stemler /M.o.s.s.a.D/ oraz Marek Baczyński /SZA!/. Tytuł Osobowości Scenicznej VII WPKG przypadł Hubertowi Błaszczykowi /Camping Hill/. Najlepszym wokalistą VII WPKG został Alan Garstecki /Eleanor Gray/, a najlepszym perkusistą Daniel Maliszewski /Eleanor Gray/.

15 kwietnia mieliśmy okazję posłuchać jednego z najbardziej emocjonalnych koncertów. Przed mosińską publicznością zaprezentował się Fismoll /Arkadiusz Glensk/ wraz z zespołem. Artysta, będący jednocześnie wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem i autorem tekstów, przeniósł odbiorców w świat baśni i magii, tworząc tego dnia niezwykły klimat.

Sobota upłynęła pod hasłem gitary klasycznej. Doskonale znany nie tylko lokalnej publiczności Carlos Ramirez, wystąpił wraz ze swoimi uczniami. Koncert ukazał nie tylko twórczość artysty, ale również całokształt pracy, jaką wykonuje ucząc młodzież w Mosińskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowali się goście oraz uczniowie Carlosa Ramireza: Radosław Preisler, Weronika Banach, Natalia Jajczyk, Jan Hanćkowiak, Witalis Sąsiadek, Szymon Rodziewicz, Szymon Ciszek.

 

Niedziela, to już był crème de la crème na światowym poziomie. W koncercie Finałowym, kończącym X Jubileuszowe Dni Artystyczne z Gitarą zaprezentowali się wybitni i najważniejsi artyści polskiej sceny muzycznej - Marek Piekarczyk, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Jacek Jaguś, Bartosz Łęczycki,  Tomasz Grabowy, Grzegorz Grzyb oraz mieszkaniec Mosiny -Remigiusz Szuman. Organizatorzy zaprosili również zespół Plondra, w którego składzie zagrał mosiński basista Paweł Stachowiak oraz laureatów VI i VII Wielkopolskiego Przeglądu Kapel w Mosinie zespół Ciabatta i Eleanor Gray.

 

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie w organizacji X Jubileuszowych Dni Artystycznych z Gitarą w Mosinie.

Honorowego patronatu udzielili: Pan Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Pan Jerzy Ryś – Burmistrz Gminy Mosina.

Wsparcie finansowe: Województwo Wielkopolskie, Powiat Poznański oraz Gmina Mosina 

 

Sponsorzy imprezy to:

-          Spółdzielcza Grupa Bankowa, Gospodarczy Bank Spółdzielczy  w Mosinie

-          Hotel Morena Mosina

-          Hotel Szablewski Dymaczewo Nowe

-          Salon Muzyczny RIFF Poznań

-          nasza.okolica.pl

-          Paco Cases Puszczykowo

-          MGRAFFO – Studio Reklamy Mosina

Partnerzy:

-  Era Jazzu

-  Związek Artystów Wykonawców STOART

-  LongPlay

 

Patronat medialny objęli:

-          TVP 3 Poznań

-          Radio Merkury Poznań

-          Radio Afera

-          Magazyn Gitarzysta

-          Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

-          Informator Mosiński

-          All In Poznań

-          So! Music

-          Wizjer Turystyczny.pl

 

 

 

Organizatorzy

 

Patronat Honorowy

 
 
 
  
 Burmistrz Gminy Mosina
Przemysław Mieloch
 
 
 
 
 
 

Sponsorzy

WSPARCIE FINANSOWE 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Patroni Medialni

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy