Smaller Default Larger

14 kwietnia 2018 r. - EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) z udziałem TOMASZA STAŃKO oraz brytyjskiego muzyka TENDERLONIOUSA.

 

 

Już 14 kwietnia 2018 r., o godz. 20:00 w Mosińskim Ośrodku Kultury, odbędzie się specjalna edycja koncertu EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) z udziałem TOMASZA STAŃKO oraz brytyjskiego muzyka TENDERLONIOUSA.

 

TOMASZ STAŃKO - jeden z najbardziej oryginalnych i twórczych trębaczy jazzowych na świecie. Niepowtarzalne dźwięki jego trąbki brzmią w najbardziej prestiżowych venues na świecie. Od wielu lat bezsprzecznie na szczycie muzyków jazzowych. Od lat regularnie pojawia się w pierwszej dziesiątce trębaczy prestiżowej dorocznej ankiety amerykańskiego magazynu „Down Beat”. Jako lider wydał pomad 40 albumów, jest również autorem muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych. Od 2008 roku dzieli Zycie między Warszawą a Nowym Jorkiem. Na scenie występuje w licznych projektach, w tym Tomasz Stańko New York Quartet.

TENDERLONIOUS – brytyjski mistrz instrumentów dętych, przedstawiciel wyspiarskiego renesansu jazzu, który zagra gościnnie na flecie i saksofonie altowym.

Jako jednego z swoich ulubionych trębaczy wymienia Tomasza Stańkę, którego album „Litania” obok kultowego „Astigmatic” Krzysztofa Komedy stawia wśród najlepszych krążków jazzowych. Tenderlonious ma za sobą również analogiczną drogę muzyczną jaką przeszli niektórzy członkowie EABS, która poprzez różne inne gatunki ostatecznie zaprowadziła go do jazzu.

EABS /Elektro Acoustic Beat Session/ - twórczość zespołu to ukłon w stronę klasyki sprzed kilkudziesięciu lat wraz z nowym brzmieniem muzyki współczesnej, który tworzy zupełnie nową jakość. Wrocławski septet EABS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentuje zupełnie nowe podejście do utartych muzycznych standardów.

Płyta pt. "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" w całości poświęcona jest twórczości legendy polskiego jazzu - Krzysztofowi Komedzie. "Repetitions" to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego. Album jest sumiennie wyselekcjonowaną dawką utworów zaaranżowanych przez Krzysztofa Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, krótkich metraży, dokumentów, animacji oraz kompozycji ilustrujących wiersze polskich poetów recytowanych po niemiecku. Starannie dobrane kompozycje, konteksty filmów z których pochodzi muzyka, a także teksty Marka Pędziwiatra tworzą z krążka "Repetitions" pewnego rodzaju concept album o kondycji ludzkiej duszy.
Krążek został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzycznych. Rozpisywano się o nim zarówno w mediach lifestyle'owych, na szeroko pojętych portalach muzycznych jak i w środowisku jazzowym (Jazz Forum, Polityka, Przekrój).
Zespół swój debiutancki materiał prezentował na dużych festiwalach w Poznaniu, Berlinie, Koszalinie i Katowicach.

 

Skład personalny zespołu:

Marek Pędziwiatr – klawisze, syntezatory, wokal

Marcin Rak – perkusja

Wojto Monteur – gitara elektryczna

Paweł Stachowiak – gitara basowa

Piotr Skorupski – gramofony

Olaf Węgier – saksofon

Jakub Kurek – trąbka

 

Koncert w ramach XII Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą w Mosinie.

 

Bilety w cenie 98 zł dostępne na www.bilety24.pl oraz MOK Mosina.

Organizatorzy

 

Patronat Honorowy

 
 
 
  
 Burmistrz Gminy Mosina
Przemysław Mieloch
 
 
 
 
 
 

Sponsorzy

WSPARCIE FINANSOWE 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Patroni Medialni

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy