Smaller Default Larger

ODAzG w Mosinie 2018 - relacja

          W dniach od 13 do 15 kwietnia br. Gmina Mosina gościła wielu wspaniałych muzyków z Polski i Wielkiej Brytanii, którzy uczestniczyli w warsztatach, koncertach, w ramach Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą. Wydarzenie zostało tak zaaranżowane, aby stanowić elitarne święto dla miłośników muzyki. Zasadniczy cel to stwarzanie warunków młodym, utalentowanym muzykom w artystycznych spotkaniach z wybitnymi postaciami sceny muzycznej z Polski i z zagranicy.
Mieszkańcy i liczni goście wysłuchali koncertów z udziałem Stanisława Soyki Trio, Dawida Kostki Trio z gościnnym występem Pawła Kaczmarczyka i Macieja Kocińkiego oraz specjalnej edycji koncertu EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) z udziałem Michała Urbaniaka oraz brytyjskiego muzyka Tenderloniusa.

Oprócz koncertów przygotowano wiele innowacyjnych form warsztatowych, wystawy, pokazy, jam session z gośćmi imprezy. Bardzo ważnym elementem był to kolejny IX Wielkopolski Przegląd Kapel Gitarowych, podczas których konsultacje dla muzyków i zespołów prowadził będzie Ryszard Gloger. Gitarowe zajęcia warsztatowe poprowadzili: Dawid Kostka oraz Carlos Ramirez. 

W miejscu imprezy przygotowano dwie wystawy. Jerzego Reicha i Huberta Misiaczyka odnoszące się do gości XII Dni Artystycznych oraz prezentacje dorobku artystycznego wszystkich dotychczasowych edycji imprezy.
Organizatorzy XII Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą, czyli Mosińskie Towarzystwo Gitarowe oraz Mosiński Ośrodek Kultury, pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim patronom, sponsorom i partnerom za pomoc organizacyjną oraz wsparcie finansowe.

Honorowego patronatu udzielili: Pan Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Pan Jerzy Ryś – Burmistrz Gminy Mosina.

Wsparcie finansowe: Województwo Wielkopolskie, Powiat Poznański oraz Gmina Mosina

Sponsorzy imprezy to:
- Spółdzielcza Grupa Bankowa, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Mosinie
- GuberHouse – Firma Developerska realizująca funkcjonalne i estetyczne budynki mieszkalne
- Hotel Morena Mosina
- Salon Muzyczny RIFF Poznań
- EXACTUS – Biuro rachunkowe z Mosiny
- Hotel Szablewski Dymaczewo Nowe
- Paco Cases Puszczykowo
- AktualnyAdres.pl

Partnerzy:
- Era Jazzu
- LongPlay

Patronat medialny objęli:
- TVP 3 Poznań
- Radio Poznań
- Radio Afera
- JazzForum
- Magazyn Gitarzysta
- Gazeta Mosińsko-Puszczykowska
- Informator Mosiński
- Nasza.okolica.pl

 

Organizatorzy

 

Patronat Honorowy

 
 
 
  
 Burmistrz Gminy Mosina
Przemysław Mieloch
 
 
 
 
 
 

Sponsorzy

WSPARCIE FINANSOWE 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Patroni Medialni

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy