Bilety

Sprawdź ceny biletów dostępnych na najbliższe koncerty. Więcej

Program ODAzG 2018

 

Sprawdź program najbliższych koncertów. Więcej

Przegląd kapel

 

Zgłoś swoją kapelę na IX Przegląd Kapel Gitarowych!Więcej

Klub

Po koncercie odwiedź nas w klubie. Zapraszamy! Więcej

Smaller Default Larger

Artyści ODAzG 2017

 Jak co roku w kwietniu, w samym sercu Wielkopolski będziemy mieli okazję usłyszeć i zobaczyć wielu znanych i cenionych muzyków. 

Oto oni:


 

  

  

Kasia Kowalska to jedna z najlepszych i najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu Gemini, wydanego w 1994, okrytego potrójną platyną, z którego pochodzą przeboje "Jak rzecz" czy "Oto ja". Kolejne płyty to kolejne "platynowe" sukcesy: w 1995 ukazała się koncertowa płyta „Koncert inaczej”, w tym roku też podczas Sopot Festival zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności za utwór "A to co mam"; w 1996 roku wydała album "Czekając na..."; w 1997 wystąpiła w filmie „Nocne graffiti” u boku Marka Kondrata; rok 1998 to kolejny sukces w postaci albumu "Pełna obaw". W latach 2000-2008 ukazały się jeszcze albumy "5", "Antidotum", "Samotna w wielkim mieście", "Antepenultimate", które zdobywały serca słuchaczy i uznanie krytyków, i jak poprzednie, zdobyły status platyny. Rok 2010 przyniósł bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytykę album z utworami Grzegorza Ciechowskiego „Moja Krew”. Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Fryderyki, Superjedynki i MTV European Music Awards, i choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu, i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje. Kasia Kowalska oprócz wielu projektów i kooperacji muzycznych bierze też udział w projekcie Panny Wyklęte, dla którego wraz Darkiem Maleo Malejonkiem stworzyła kopozycję "Niezłomni".

 


  

 

Strachy na Lachy to formacja powołana przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza - założycieli Pidżamy Porno. Skład zespołu uzupełniają: Rafał „Kuzyn” Piotrkowiak, Longin „Lo” Bartkowiak i Mariusz „Maniek” Nalepa. Zespół na swoim koncie ma siedem płyt, a jego lider jest m.in. laureatem Paszportu Polityki.

 


 

 

ROB TOGNONI  - „Australijczyk, jest jednym z najlepszych, współczesnych  gitarzystów na całym świecie. Jego  utwory  to  połączenie  klasycznego  rocka, bluesa  i  blues-rocka,  wykonane z największą pasją i precyzją...” - Bandit Blues Radio – USA
 


  

  

Dawid Kostka gitarzysta, aranżer i kompozytor. Chętnie dzieli się swymi nieprzeciętnymi umiejętnościami z adeptami profesjonalnej gry na gitarze. To dzisiaj znany i ceniony muzyk, laureat licznych konkursów i gitarzysta wielu zespołów. Wystąpił wspólnie na scenie m.in. ze Sławkiem Uniatowskim, Hanią Stach, Kubą Badachem, Dorotą Miśkiewicz, Ewą Bem, Stanisławem Soyką, Mieczysławem Szcześniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim oraz Chico Freemanem. Ceni różne gatunki muzyczne ale ostatnio bezsprzecznie staje się najdoskonalszym ambasadorem poznańskiego i polskiego jazzu.

 


 

 

Carlos Ramírez - Muzyką interesuję się od zawsze. Mój ojciec, Carlos Ramírez, już od najmłodszych lat uczył mnie gry na gitarze i dawał mi pierwsze lekcje muzyki. Przekazał mi także wiedzę na temat robienia instrumentów muzycznych, dzięki czemu dziś sam potrafię wykonać gitarę.
Później pogłębiałem swoją wiedzę studiując w Conservatorio del Liceo w Barcelonie, w Escuela Luthier, El taller de Musics oraz prywatnie z różnymi profesorami.
Obecnie mieszkam w Wielkopolsce, w Mosinie, gdzie od pięciu lat prowadzę warsztaty gitarowe w Mosińskim Ośrodku Kultury. Związany jestem także z Centrum Animacji Kultury oraz ze szkołą Via Artis w Puszczykowie, gdzie udzielam lekcji gry na gitarze. W październiku 2009 i w kwietniu 2010 podczas Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą w Mosinie można było posłuchać koncertu gitarowego muzyki klasycznej w moim wykonaniu. W październiku 2010 i 2011 roku zagrałem razem ze swoją orkiestrą gitarową (młodzieżą z Mosińskiego Ośrodka Kultury) w Wadze Miejskiej w Poznaniu. Wspólnie ze swoimi uczniami wystąpiłem także na poznańskim Placu Wolności podczas Dnia Dziecka organizowanego przez Stowarzyszenie Artystów Enter Art. Można mnie posłuchać podczas licznych imprez kulturalnych organizowanych w mieście i gminie Mosina.
 


   

 

SAXOFRESH - Grupa istnieje od roku 2010. Wywodzi się i zarazem jest częścią większego zespołu saksofonowego szkoły muzycznej w Seelze, miasta partnerskiego Mosiny. Wszyscy członkowie grupy mieszkają w Seelze. W ciągu minionych lat grupa dała się poznać nie tylko poprzez muzykę, ale również przez wyrafinowany wizerunek sceniczny. Widać, że muzycy na scenie czerpią radość z tego, co robią. Jest wiele śmiechu i tańca. Repertuar składa się przede wszystkim z hitów z ostatnich 60 lat i porusza się w obrębie jazzu, rocka i popu. 

Członkowie grupy to: Felix Krügel (1.saksofon altowy) Gunter Geweke (2.
saksofon altowy) Julian Heim (saksofon tenorowy) Benedict Hagel (saksofon barytonowy)


 


  

 

Organizatorzy

 

Patronat Honorowy

  
 
  
 Burmistrz Gminy Mosina
Jerzy Ryś
 
 
 
 
 
 

Sponsorzy

WSPARCIE FINANSOWE

 

 

 

 

 

 

 

Patroni Medialni

 

 

 

 

 

 

Partnerzy